O STIGA Hokeji

Klub je registrovaný na MV SR ako občianske združenie
pod VUS/1-900/90-38437
IČO: 42207479
DIČ: 2023377675

V Y H L Á S E N I E o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane

Pravidlá pre sezónu 2014/2015

3.10.2014 (piatok) od 16:00 hod. - 5. kolo NZSHL v pivárni BULLDOG na Tabakovej ul. v Nových Zámkoch.

10.10.2014 (piatok) od 16:00 hod. - 6. kolo NZSHL v hostinci Fajka na Žerotínovej bašte v Nových Zámkoch.

5. 12. 2014 (piatok) od 16:00 hod. - 14. kolo NZSHL v City Pube na Kasárenskej ul. v Nových Zámkoch.

World Tour Slovakia Open 2017 Nové Zámky

World Tour Tournament a Slovak Open Nové Zámky 10.03.2018

Novozámocká stolnohokejová liga v sezóne 2014/2015 je úspešne za nami a všetkým zúčastneným veľmi pekne ďakujeme a tešíme sa na novú sezónu 2015/2016. Užite si leto a na jeseň sa opäť stretneme.

 

Dámy a páni.

Dňa 08. 05. 2015 bolo na schôdzi klubu SHK biely žraloci Nové Zámky schválené organizovanie turnaja World Tour v Nových Zámkoch v roku 2016. Ďalšie informácie budú zverejnené po záväznom schválení ITHF.

Zloženie organizačného tímu:
Roman Mančík, Csaba Kocsis, František Šuma a Rastislav Jajcaj.

Touto cestou hľadáme ešte 2 ľudí, ktorí by sa s nami podelili o tú česť takýto veľký turnaj organizovať a podieľať sa na najväčšej výzve pre Náš klub od jeho samotného vzniku. Hľadáme 2 zodpovedných ľudí s chuťou a najmä záujmom pomôcť od začiatku až do konca. Nebude to nič ľahké. V prípade ďalších otázok môžete kontaktovať Rastislava Jajcaja.

Samozrejme budeme veľmi vďačný za akúkoľvek pomoc týkajúcu sa tohoto turnaja.

 

Vianočný turnaj v stolnom hokeji 2014:

Dátum konania: 20. 12. 2014 od 09:00 hod..

Miesto konania: City Pub, Kasárenská 5, Nové Zámky.

Bude sa hrať v jednej kategórii bez rozdielu veku a pohlavia.

Štartovné pre platiacich členov klubu je 1,-€, pre ostatných členov 2,-€ a pre nečlenov 3,-€.

Registrácia bude prebiehať v čase od 08:30 hod. do 08:50 hod. (po tomto čase už nebude možná registrácia). Od 09.00 hod. sa bude hrať základná skupina systémom každý s každým jedno-kolovo. Prvá prestávka bude po odohratí základnej skupiny. Potom sa začne Play Off, ktoré bude hrané na 3 víťazné zápasy a finale + o 3. miesto na 4 víťazné zápasy.

V prípade ďalších otázok sa môžete obrátiť na organizátorov turnaja: Rastislav Jajcaj, Roman Mačík.


Škola stiga hokeja

Bude pozostávať z 30 kôl s hracím dňom piatok začiatkom od 15:00 hod.

Tretí ročník Novozámockej ligy v stolnom hokeji prebehne od Septembra do Júna 2013/2014. Bude pozostávať z 30 kôl s hracím dňom piatok začiatkom od 15:00. Hrá sa každý s každým dvojkolovo. Na konci ligy sa každému započíta len najlepších 25 kôl. Napr: z 30 kôl nebol 3x tak sa mu odpočíta 3 x 0 bodov  a 2 najhoršie umiestnenia.

Bodovanie: 1 – 10b, 2 – 9b, 3 – 8b, 4 – 7b, 5 – 6b, 6 – 5b, 7 – 4b, 8 – 3b, 9 – 2b, 10 – 1b.

Druhá liga s názvom: J - Ž  /Juniori a Ženy/ – hrajú medzi sebou v jednej skupine jednokolovo.

Bodovanie: 1 – 10b, 2 – 9b, 3 – 8b, 4 – 7b, 5 – 6b, 6 – 5b, 7 – 4b, 8 – 3b, 9 – 2b, 10 – 1b.

Zúčastňujeme sa Majstrovstiev Slovenska, Slovenského pohára a iných turnajov na Slovensku a aj v zahraničí. Na Majstrovstvách Slovenska sa vyberajú najlepší hráči ktorý budú reprezentovať Slovensko na Majstrovstvách Sveta a Majstrovstvách Európy.

Informácie o Majstrovstvách Slovenska:
na súťaži Majstrovstvá Slovenska sú kategórie:
1. družstvá  -  sú 5 členné môžeme postaviť aj viac mužstiev ako /žraloci A, žraloci B/
2. jednotlivci – všetci
3. veteráni – nad 40 rokov
4. juniori – od 9 do 13 rokov a od 13 do 18 rokov
5. ženy – všetky

Informácie o Slovenskom pohári:

Hrajú jednotlivci v skupine, alebo v skupinách potom play-off.

Novozámocká liga patrí medzi najvyššie ligy na Slovensku.

Privítame nových členov, ktorý si chcú zahrať stolný hokej. Pri čom sa zabavíte, oddýchnete, zasúťažíte a získate nové známosti. Prihlásiť sa môžete osobne, e – mailom, alebo telefonicky.

-----------------------

Stolný hokej je hra pre dvoch hráčov, odvodená od ľadového hokeja. Hra sa skladá z dvoch mužstiev, hokejového klziska, piatich hráčov v poli (na oboch stranách), jedného brankára a malého puku (no v porovnaní s reálnymi proporciami je puk obrovský). Hráčske figúrky sa pohybujú pomocou páčok pripevnených zospodu herného stola, na klzisku sú výrezy na pohyb. Každý hráč ma svoju vlastnú vertikálnu os, po ktorej sa môže pohybovať. Ľavý krídelník môže ísť aj za bránu. Brankár sa pohybuje po horizontálnej osi, ak dostane gól, puk sa dá z brány vybrať špeciálnou páčkou. Na podobnej myšlienke funguje aj air hockey, avšak STIGA hokej je vernejšou simuláciou ľadového hokeja, air hockey je viac abstraktný.

V stolnom hokeji sa pravidelne uskutočňujú medzinárodné turnaje, ktoré má pod palcom ITHF (Mezdinárodná federácia stolného hokeja). Na jej turnajoch sa používa výhradne verzia stolného hokeja od firmy STIGA (švédska firma zaoberajúca sa výrobou stolných hier, okrem hokeja vyrába aj stolný tenis).

Na Slovensku sa o stolný hokej stará SASH (Slovenská asociácia stolného hokeja). SASH je občianskym združením, ktoré vzniklo 13.08.2003 re­gistráciou na Ministerstve vnútra SR. Od roku 2005 je členom medzinárodnej federácia stolného hokeja (ITHF).
SASH združuje slovenských hráčov a kluby stolného hokeja pôsobiace na Slovensku. Organizuje stolnohokejové súťaže a vytvára reprezentačné výbery SR pre majstrovstvá sveta a majstrovstvá Európy v stolnom hokeji.

Oficiálne webstránky a adresy národných asociácií, program turnajov na Slovensku, kontakty, pravidlá hry a ďalšie bližšie informácie o STIGE nájdeš TU.

Stolný hokej STIGA PLAY OFF si môžete zakúpiť aj sami domov (dostupné v lepších hračkárstvach, či na internete). Je to vhodný vianočný darček pre vaše deti. Môžete tak u nich prebudiť krásnu záľubu. Takisto ide o vynikajúcu spoločenskú zábavu, nehladiac na vek hráčov, keď proti sebe môžu hrať už najmenšie deti proti svojim starým rodičom. Cena sa pohybuje okolo 83 eur (2500 Sk).

Rady SASH:

Môže sa úplný začiatočník zúčastniť turnaja v stolnom hokeji?

Samozrejme. Turnaja v stolnom hokeji sa môže zúčastniť ktokoľvek. Turnaje SASH organizujeme aj pre začínajúcich hráčov, nadšencov stolného hokeja. Hrací systém každého turnaja je nastavený tak, že každý hráč odohrá množstvo zápasov s najlepšími hráčmi, ale aj so súpermi rovnakej výkonnostnej kategórie.

Čo potrebujem k účasti na turnaji?

V prvom rade chuť hrať. Ďalej je potrebné sa prezentovať na turnaj v určenom čase. Pri prezentácii treba uhradiť štartovné vyhlásené organizátorom. A nakoniec ešte jedna dôležitá vec, každý účastník turnaja musí mať k dispozícii vlastný puk. Ten si možno kúpiť od organizátora priamo na turnaji. Cena jedného puku je 50 SK (1,6 eur)

V stolnom hokeji sa vytvárajú aj kluby, ktoré zlučujú hráčov tohto krásneho športu. Medzi bašty slovenského stolného hokeja patria mestá Košice, Skalica a Bratislava.

Zdroj: wikipedia.org, tablehockey.sk, Jakub Nedoba, Hobbyportal