O STIGA Hokeji

Klub je registrovaný na MV SR ako občianske združenie
pod VUS/1-900/90-38437
IČO: 42207479
DIČ: 2023377675

 

Orgány združenia

V Y H L Á S E N I E o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane

Pravidlá pre sezónu 2014/2015

29.6.2018 (piatok) od 17:00 hod. - 23. a 24. kolo NZSHL v pivárni BULLDOG na Tabakovej ul. v Nových Zámkoch.

10.10.2014 (piatok) od 16:00 hod. - 6. kolo NZSHL v hostinci Fajka na Žerotínovej bašte v Nových Zámkoch.

5. 12. 2014 (piatok) od 16:00 hod. - 14. kolo NZSHL v City Pube na Kasárenskej ul. v Nových Zámkoch.

22.03.2019 (piatok) od 16:00 h - 15. a 16. kolo NZSHL na SOŠS Priemstav na Nitrianskej ceste 61 v Nových Zámkoch.

World Tour Slovakia Open 2017 Nové Zámky

World Tour Tournament a Slovak Open Nové Zámky 7.3.2020 FBikon

World Tour Tournament a Slovak Open Nové Zámky 10.03.2018

22.2.2019 – 14. kolo

1. Liga:

2. Liga:

Baráž:

Juniori + ženy:

Novozámocká stolnohokejová liga v sezóne 2017/2018 je úspešne za nami a všetkým zúčastneným veľmi pekne ďakujeme a tešíme sa na novú sezónu 2018/2019. Užite si leto a na jeseň sa opäť stretneme.


Škola stiga hokeja

Informácie o Majstrovstvách Slovenska:
na súťaži Majstrovstvá Slovenska sú kategórie:
1. družstvá  -  sú 5 členné môžeme postaviť aj viac mužstiev ako /žraloci A, žraloci B/
2. jednotlivci – všetci
3. veteráni – nad 40 rokov
4. juniori
5. ženy – všetky

Privítame nových členov, ktorý si chcú zahrať stolný hokej. Pri čom sa zabavíte, oddýchnete, zasúťažíte a získate nové známosti. Prihlásiť sa môžete osobne, e – mailom, alebo telefonicky.

Stolný hokej je hra pre dvoch hráčov, odvodená od ľadového hokeja. Hra sa skladá z dvoch mužstiev, hokejového klziska, piatich hráčov v poli (na oboch stranách), jedného brankára a malého puku (no v porovnaní s reálnymi proporciami je puk obrovský). Hráčske figúrky sa pohybujú pomocou páčok pripevnených zospodu herného stola, na klzisku sú výrezy na pohyb. Každý hráč ma svoju vlastnú vertikálnu os, po ktorej sa môže pohybovať. Ľavý krídelník môže ísť aj za bránu. Brankár sa pohybuje po horizontálnej osi, ak dostane gól, puk sa dá z brány vybrať špeciálnou páčkou. Na podobnej myšlienke funguje aj air hockey, avšak STIGA hokej je vernejšou simuláciou ľadového hokeja, air hockey je viac abstraktný.

V stolnom hokeji sa pravidelne uskutočňujú medzinárodné turnaje, ktoré má pod palcom ITHF (Mezdinárodná federácia stolného hokeja). Na jej turnajoch sa používa výhradne verzia stolného hokeja od firmy STIGA (švédska firma zaoberajúca sa výrobou stolných hier, okrem hokeja vyrába aj stolný tenis).

Na Slovensku sa o stolný hokej stará SASH (Slovenská asociácia stolného hokeja). SASH je občianskym združením, ktoré vzniklo 13.08.2003 re­gistráciou na Ministerstve vnútra SR. Od roku 2005 je členom medzinárodnej federácia stolného hokeja (ITHF).
SASH združuje slovenských hráčov a kluby stolného hokeja pôsobiace na Slovensku. Organizuje stolnohokejové súťaže a vytvára reprezentačné výbery SR pre majstrovstvá sveta a majstrovstvá Európy v stolnom hokeji.

Oficiálne webstránky a adresy národných asociácií, program turnajov na Slovensku, kontakty, pravidlá hry a ďalšie bližšie informácie o STIGE nájdeš TU.

Stolný hokej STIGA PLAY OFF si môžete zakúpiť aj sami domov (dostupné v lepších hračkárstvach, či na internete). Je to vhodný vianočný darček pre vaše deti. Môžete tak u nich prebudiť krásnu záľubu. Takisto ide o vynikajúcu spoločenskú zábavu, nehladiac na vek hráčov, keď proti sebe môžu hrať už najmenšie deti proti svojim starým rodičom. Cena sa pohybuje okolo 83 eur (2500 Sk).

Rady SASH:

Môže sa úplný začiatočník zúčastniť turnaja v stolnom hokeji?

Samozrejme. Turnaja v stolnom hokeji sa môže zúčastniť ktokoľvek. Turnaje SASH organizujeme aj pre začínajúcich hráčov, nadšencov stolného hokeja. Hrací systém každého turnaja je nastavený tak, že každý hráč odohrá množstvo zápasov s najlepšími hráčmi, ale aj so súpermi rovnakej výkonnostnej kategórie.

Čo potrebujem k účasti na turnaji?

V prvom rade chuť hrať. Ďalej je potrebné sa prezentovať na turnaj v určenom čase. Pri prezentácii treba uhradiť štartovné vyhlásené organizátorom. A nakoniec ešte jedna dôležitá vec, každý účastník turnaja musí mať k dispozícii vlastný puk. Ten si možno kúpiť od organizátora priamo na turnaji.